Fantastyczne krainy
wtorek, 30 stycznia 2018 23:06

Fantastyczne krainy, niezwykłe historie…

Literatura fantastyczna to jeden z najpopularniejszych gatunków, sięgają po nią starsi i młodsi. Uczniowie klasy szóstej postanowili spróbować swoich sił i sami napisali krótkie opowiadania, których akcja i bohaterowie są „nie z tej Ziemi”. Oto efekty ich literackich zmagań:

Na niezwykłej planecie w 8542 roku rządził król Stoner. Sprawiedliwie i mądrze kierował królestwem a jego poddani byli szczęśliwi i bogaci. Planeta nazywała się Kinisada, a w jej sąsiedztwie była druga, Morgrowl. Nie działo się tam dobrze! Jej władca, król Harikan był zły i chciwy. Chciał zawładnąć całym Kosmosem, w tym Kinisadą.

Pewnego dnia król Harikan bez wypowiedzenia wojny zaatakował Kinisadę. Jej mieszkańcy nie spodziewali się tego i nie byli przygotowania do walki. Mimo tego stawiali zacięty opór tak, że wojna trwała już kilka miesięcy. Wszyscy zaczęli tracić nadzieję na pokój, byli zmęczeni i wyczerpani walką a król Harikan nie zamierzał odstąpić od oblężenia. Sytuacja stawała się beznadziejna. Wtedy z dalekiego Układu Suriche przybył CJ. Był to mały, niezwykle uroczy stworek. Miał zielone ciało z biało- beżową, pierzastą głową. Po wylądowaniu na Kinisadzie zaprosił na spotkanie obu władców. Długo przekonywał zaciętego króla Harikana do zawarcia pokoju. Wszyscy z niepokojem oczekiwali zakończenia walk. Wreszczie!!! Używając niezwykłych mocy i uroku CD pogodził wrogów a nawet nakłonił do współpracy. Sam postanowił zamieszkać na Kinisadzie, dokąd tregerem w ciągu 11 godzin ziemskich przybyła jego rodzina. Król Stroler nadał mu tytuł honorowego obywatela planety i uczynił ministrem pokoju i współpracy.

Od tej pory wszyscy w Kosmosie żyli długo i szczęśliwie a królowie Stroler i Harikan toczyli wojny grając w kółko i krzyżyk.

Ola Goleniec


Na niezwykłej planecie Sen-ox istniejącej od 6481 roku mieszkała władczyni Pięknox, której spokojny sen z powiek spędzały pomysły czarnoksiężnika Koszmaroxa.

Pięknox była dobrą królową, która za pomocą magicznej kuli wysyłała dzieciom piękne sny. Koszmarox nie mógł znieść tego, że dzieci śpią spokojnie marząc o wspaniałych zabawkach, podróżach i pysznych lodach. Chciał, aby miały koszmary, płakały nocą i bały się ciemności! Taki właśnie był Koszmarox!

Pięknox nie mogła już znieść poczynań czarnoksiężnika, który niszczył jej pracę i przerażał dzieci. Pewnego dnia postanowiła dać mu nauczkę. Sprawa była całkiem prosta. Królowa zaprosiła złego czarownika do pałacu, podstępnie poczęstowała go eliksirem snu. Kiedy Koszmarox smacznie chrapał, Pięknox zesłała mu najstraszniejszy koszmar, jaki była w stanie wymyślić. Nieszczęśnik miotał się rozpaczliwie, krzyczał przez sen i płakał jak dziecko, ale nie mógł przerwać koszmaru. Zrobiło się żal królowej i zdjęła z oczu Koszmaroxa sen. Kiedy się obudził, przerażony rozglądał się wokół, aż napotkał spojrzenie Pięknox i wszystko zrozumiał! Pojął, że to co robił dzieciom, było niegodziwe. Aby wynagrodzić zło, którego się dopuścił, od tej pory w swoim alchemicznym laboratorium tworzył tylko piękne sny i mięciutkie opowieści. Wszystko starannie notował i przekazywał królowej, a ona za pomocą magicznej kuli zaglądała do snów dzieci przesyłając im te najpiękniejsze, najcieplejsze i najsłodsze.

Aaaaaa, śpijcie już… Może i Wam ześle piękny sen?

Kasia Wójtowicz

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org