Europejski Dzień Języków
piątek, 27 września 2019 21:57

Europejski Dzień Języków

26 września to dzień, w którym obchodzone jest międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej. W naszej szkole ten dzień to również doskonały czas na dobrą zabawę i integrację. W tym roku uczniowie popisali się niezwykłą kreatywnością przygotowując pokaz mody w którym można było zobaczyć modeli i modelki z Rosji, Grecji, Francji oraz Hiszpani. Dodatkowo każda klasa zaprezentowała układ taneczny związany z krajem, który reprezentują. Oprócz występów uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy poprzez uczestnictwo w przygotowanym przez organizatorów quizie językowym.

Dziękuję uczniom i ich wychowawcom za świetną zabawę oraz doskonałe przygotowanie do wydarzenia!

Anna Kukułka