Podróż z Yetim
piątek, 06 grudnia 2019 20:16

Spotkanie z podróżnikiem

Naszą szkołę regularnie odwiedza pan Marcin Janik „Yeti”, podróżnik z Nowego Sącza.  W tym roku 5 grudnia uczniowie mieli możliwość wysłuchania opowieści o Alpach.

Jako pierwsze z Panem Janikiem spotkały się młodsze dzieci. Największe wrażenie zrobiła na nich opowieść o Otzim – człowieku z przed pięciu tysięcy lat, którego zamarznięte zwłoki odnalazła para turystów we włoskim Tyrolu.

Starsze dzieci na słuchaniu opowieści o Alpach spędziły dwie godziny lekcyjne. Była to nie tylko lekcja geografii, historii i biologii, ale tez garść przydatnych dla podróżników informacji na temat noclegów, możliwości dojazdu czy cen w krajach alpejskich.

Największą atrakcją okazała się możliwość przymierzenia ekwipunku wspinacza wysokogórskiego i konkurs na zakończenie lekcji.

Monika Wiśniowska

zobacz więcej...

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org