Powiatowy konkurs matematyczny
wtorek, 10 marca 2020 22:05

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 25 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursy Matematycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów  klas VI - VIII szkół podstawowych, a jego organizatorem jest Liceum ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika przy ZSP Nr 1 w Brzesku pod Patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego. Celem konkursu jest: promowanie młodych talentów matematycznych; poszerzanie wiadomości i umiejętności z matematyki; rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i zainteresowań matematycznych wśród uczniów; upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów.

W etapie szkolnym Powiatowego Konkursu Matematycznego z naszej szkoły wzięło udział 10 uczniów.  Walka była zacięta, ponieważ do finałowego etapu mogła zakwalifikować się tylko jedna osoba z danej szkoły i jest to - Justyna Gajec z klasy VIII. Ale pragnę w tym miejscu pogratulować również uczennicy klasy VI Karolinie Kopeć, ponieważ też wykazała się dużą wiedzą.

Etap finałowy przewidziany jest 24 marca 2020 roku w ZSP nr 1 w Brzesku. Życzę Justynie dalszych sukcesów Smile

Agnieszka Szot

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org