Pokaz historyczny „Wrzesień 39”
środa, 11 marca 2020 21:06

Pokaz historyczny „Wrzesień 39”

11 marca 2020 r.  w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pod tytułem „Wrzesień 39”, przybliżający losy państwa, narodu i żołnierza polskiego tuż przed wybuchem II wojny światowej. Podczas pokazu uczniowie mogli obejrzeć bezpieczne repliki broni, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej oraz polskie mundury wojskowe wzór 36 szeregowego i podoficera. Ochotnicy przymierzali hełmy i maski przeciwgazowe, a nawet ćwiczyli musztrę wojskową. Na koniec uczestnicy mieli szansę przyjrzeć się z bliska zgromadzonym rekwizytom. Była to żywa lekcja historii, która pozwoliła lepiej zrozumieć i zapamiętać poznane fakty historyczne.

Joanna Pajor

zobacz więcej...

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org