Bałtów
poniedziałek, 27 lipca 2009 22:09

Bałtów – 1 sierpnia 2007 r.

1 sierpnia uczniowie klas IV, V, VI wybrali się w rejon Gór Świętokrzyskich do "Parku Jurajskiego" w Bałtowie. Główną atrakcją Parku są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości, zarówno tych, których szczątki znaleziono w najbliższej okolicy, jak i tych pochodzących z całego świata.
Zwiedzając Park można wiele dowiedzieć się o życiu i obyczajach prehistorycznych gadów. Póżniej uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach plastyczno-geologicznych zdobywając "Certyfikat paleontologa" wydany w "dowód wielkich osiągnięć w prowadzeniu wykopalisk archeo i nauce paleontologii".
Kolejną atrakcją było "płukanie złota" w specjalnych korytach z płynącą wodą, dzieci wypłukiwały piasek, aż na końcu ukazywało się "złoto", które można było zabrać do domu. Uczestnicy tych zajęć otrzymali "Certyfikat Poszukiwacza Złota". Certyfikat zaświadcza, że uczestnik zajęć wykazał się "wytrwałością, odwagą oraz fachowymi umiejętnościami w poszukiwaniu i płukaniu bryłek złota".
Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki dzieci świetnie bawiły się na placu zabaw.

zobacz więcej...

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Firma. Strona umieszczona na serwerze - Vipserv.org