Piknik Rodzinny w Gosprzydowej
Słońce, odrobina deszczu, uśmiech i wspólna zabawa! Za nami wyjątkowy Piknik Rodzinny w Gosprzydowej
Sobota, 13 czerwca, na długo zapadnie w pamięci mieszkańców naszej miejscowości. Przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gosprzydowej odbył się wielki Piknik Rodzinny. Występy artystyczne, wspaniali goście, mnóstwo atrakcji i przede wszystkim wspaniała atmosfera sprawiły, że stadion sportowy tętnił życiem, śmiechem i wspólną zabawą od pierwszych do ostatnich minut.
Piknik Rodzinny to w naszej szkole tradycja, która co roku łączy pokolenia – uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół placówki. Tegoroczna edycja udowodniła, że potrafimy wspaniale współdziałać i wspólnie świętować to, co najważniejsze: więzi rodzinne i lokalną integrację.
Scena pełna talentów
Uroczystość otworzyły występy artystyczne naszych wychowanków. Uczniowie zaprezentowali bogaty program – od wzruszających wierszy i piosenek dedykowanych mamom i tatom, po dynamiczne pokazy taneczne, które porwały publiczność do oklasków. Występy pokazały, jak ogromny potencjał drzemie w uczniach szkoły im. Jana Brzechwy. Na scenie zaprezentowali się przedszkolaki, uczniowie młodszych klas, chórek szkolny, Piratki i mnini Piratki, akrobatki i wokaliści.
Atrakcje dla małych i dużych
Rada Rodziców zadbała o to, aby nikt nie mógł się nudzić. Na uczestników czekał cały wachlarz bezpłatnych atrakcji: dmuchańce, piana party, wagoniki, quady, malowanie folii, mecze piłki nożnej, sportowe konkurencje z nagrodami, itp.
Niezwykłą atrakcją, jak co roku, okazała się wizyta wozów strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosprzydowej. Pokazy ratownicze oraz możliwość poczucia się jak prawdziwy strażak za sterami węża gaśniczego wywołały ogromne emocje. Oprócz tego odwiedził nas radiowóz z Powiatowej Komendy Policji w Czchowie oraz motorzyści z klubu MotoGnojnik.
Smaki domowej kuchni
Czym byłby udany piknik bez dobrego jedzenia? Dzięki niezastąpionym Rodzicom oraz członkom Paczki Gotfryda oraz Swietlicy Wiejskiej w Gosprzydowej, stoły uginały się od pyszności. Uczestnicy mogli skosztować tradycyjnych ciast domowego wypieku, popcornu, a także kiełbasek z grilla, soczystych owoców oraz orzeźwiającej kawy.
Podziękowania z głębi serca
Sukces tegorocznego pikniku nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania wielu osób.
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej, sponsorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy poświęcili swój czas, energię i serce, by ten dzień stał się tak wyjątkowy. Szczególne podziękowania należą się:
Wójtowi Gminy Gnojnik, Panu Leszekowi Ząbkowskiemu,
Pan Sołtysowi Gosprzydowej Czesławowi Grucy oraz Radzie Sołeckiej,
KGWiG Paczce Gotfryda,
Pani Krystynie Sikorze ze Świetlicy Wiejskiej w Gosprzydowej,
Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosprzydowej,
Cukierni „Poezja”,
Firmie „Pagen”,
Agnieszce i Krzysztofowi Wojtaszkom,
Małgorzacie i Ryszardowi Drzazgom,
Edycie i Grzegorzowi Gajcom,
Justynie i Jackowi Gajcom,
Agnieszce i Adamowi Paskom,
innym anonimowym sponsorom.
Największą nagrodą za cały trud organizacyjny były jednak bezcenne uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gosprzydowej i gościom za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas. Pokazaliśmy, że jako społeczność stanowimy jedną, wielką rodzinę!
Monika Wiśniowska - Schreyner